10 rád pre výber matraca

Kým začnete vyberať a nie ste si celkom istí, načo sa pri výbere matraca zamerať, prečítajte si nasledujúcich pár rád, ako si správne vybrať v našom e-shope Najlepsiematrace.sk.
 

1. ČO VÁM VADÍ NA VAŠOM STAROM MATRACI? Kým začnete vyberať matrac, spomeňte si, čo Vám na starom matraci najviac prekážalo. Nezabudnite, že doba pokročila a naše matrace vychádzajú z najnovších poznatkov o zdravom spánku a nových technológiách materiálov pre výrobu matracov.

2. AKO BUDETE MATRAC VYUŹÍVAŤ? Pre aký účel matrac použijete. Pre spanie na chate alebo pre hostí postačia jednoduchšie matrace s nižšou nosnosťou, pretože nebudú tak často využívané. Výberu matraca pre každodenné použitie je potrebné venovať väčšiu pozornosť. Pre osoby dlhodobo pripútané na lôžko sú špeciálne typy matracov – antidekubitné.

3. MATRACE PRE PARTNEROV Zvoľte radšej dva samostatné matrace, ako jeden veľký – každý z nich rešpektuje individuálnu hmotnosť, osobné nároky na tvrdosť lôžka a zdravotné požiadavky partnera. Nie vždy totiž vyhovuje jeden matrac obom partnerom súčasne. Navyše je možné jednotlivé matrace na lôžku počas užívania jednoduchšie otáčať, zabrániť tak uležaniu a tým výrazne predĺžiť ich životnosť.

4. MÁTE ROŠT ALEBO PEVNÚ PODLOŽKU? Typ matraca sa musí vyberať s ohľadom na jeho zloženie. Pre niektoré matrace je vhodná skôr pevná podložka, iné sa dajú umiestniť tiež na latkový alebo lamelový rošt.

5. POŤAH MATRACA JE TIEŽ DÔLEŽITÝ Poťah matraca by mal byť snímateľný, s možnosťou prania, príp. s možnosťou ľahkého čistenia. Hygienu lôžka totiž tiež ovplyvňuje poťahová textília, ktorá leží medzi Vašim telom a jadrom matraca. Poťah zamedzí rastu mikroorganizmov (roztočí, baktérií a húb) a uľahčí užívanie, údržbu a čistenie poťahu.

6. ZDRAVÉ SPANIE A TECHNOLÓGIA Vyberajte z moderných materiálov a konštrukčných riešení, ktoré zodpovedajú aktuálnym poznatkom a svetovým trendom v oblasti zdravého spania. Naše matrace sú vyrobené v ČR.

7. KLAMLIVÁ REKLAMA – Žiadny matrac nelieči – podobne ako neexistujú zdravotné potraviny, nábytok, oblečenie a pod.

8. VYSKÚŠANIE MATRACA Matrac si na internete vyskúšať nemôžete, ale ani v obchode za necelú polhodinku testovania niekoľkých druhov matracov nespoznáte, či je to ten správny. Použite radšej svoj úsudok a využite i našich rád.

9. CENA MATRACA Porovnávajte porovnateľné – cenu matraca ovplyvňuje typ použitého materiálu, ale tiež celkové konštrukčné riešenie.

10. ŽIVOTNOSŤ NAŠICH MATRACOV Priemerná životnosť matraca sa pohybuje v rozmedzí 5 – 10 rokov. Predovšetkým s ohľadom na hygienické kritériá odporúčame obmedziť dobu užívania matraca a po uplynutí jeho životnosti ho vymeniť za nový. V posteli strávite minimálne 1/3 života, nešetrite preto na úkor svojho zdravia !


Kvalitný anatomický vankúšik ZADARMO


Doprava matrac až domov ZDARMA


 

Kategórie

Mohlo by vás zaujímať